Hírek

Elérhetőségek

Zámolyi Lövészklub

A Zámolyi Lövészklub 1989-ben alakult Zámoly Község MHSZ lövészklubjaként. Miután a Magyar Honvédelmi Szövetség megszűnt 1992-ben, a bíróság Zámolyi Lövészklub néven bejegyezte, mint önálló jogi személy és azóta Sportegyesületként működik tovább. Ekkor még a halastó mellett a homokbányában tudtunk gyakorolni a megörökölt Toz-8 és MC szovjet gyártmányú fegyverekkel. A tagok és a vezetők elhatároztuk, hogy saját lőteret építünk. A jelenlegi helyet részben az Önkormányzat adta át - itt épült meg a puska-pálya. Az épülethez szükséges téglát a bontásra ítélt balatonfűzfői gyártelepről szereztük be - az egész klub elment Fűzfőre téglát pucolni saját kezűleg. Ebből épült meg a puska-pálya épülete helyi kőművesmester segítségével. Falaztunk, vakoltunk, tetőt ácsoltunk, festettünk, összefogással építkeztünk. Ennek anyagi fedezetét az akkori Sportminisztériumi pályázat biztosította 1998-ban (1 millió Ft volt). Ez volt a kezdet! 
 Az MHSZ jogutódjaként működő Magyar Technikai és Tömegsportok Országos Szövetsége (MTTOSZ) segítségével már fejlettebb - sportlövészetre alkalmas használt fegyvereket vásároltunk, Időközben a régi fegyvereket hatástalanítva eladtuk.. Egyéb lövészfelszerelést (lövészkabát, kesztyű, szíj, stb.) mindenki saját maga szerezte be. A puska lőtér mellé szükséges volt önálló pisztoly-pálya építése is. Ezt a szomszédos szántó és erdő megvételével, művelésből való kivételével valósítottuk meg. Ez nem volt egyszerű - "százfajta" engedély beszerzése kellett hozzá. Az épületet könnyűszerkezetes kivitelben építettük fel - lövésztársunk és vállalkozása révén térítésmentesen - azóta is áldjuk a nevét. Ez volt a középkor. 
Sporteredményeink ettől kezdve rohamosan javultak. Bekapcsolódtunk a megye és az ország lövész életébe. 1998 óta közhasznúként működik az egyesület. A sportlövészet történetében nagy változás volt, hogy a szakági felügyeletet a Magyar Sportlövők Szövetsége (MSSZ) vette át a szabadidős jellegű MTTOSZ-től. A Zámolyi Lövészklub úgy döntött, hogy teljes mellszélességgel a versenysport felé fordul - nem minden "szabadidős" klub döntött így - ezek vagy megszűntek, vagy működésük eljelentéktelenedett, megmaradtak a tömegsport szintjén. 
A sportegyesületünk életében megint egy új szakasz kezdődött, mert beléptünk a Vértes-Gerecse Leader társulásba - bírósági bejegyzés után - így lehetőségünk nyílt az uniós vidékfejlesztési pályázatokon indulni. 2009 óta pályázati pénzekből látványosan fejlődött a klub környezete - parkosítás, körbekerítés, fából ácsolt pihenő révén barátságossá vált lőterünk, közben meg tudtuk vásárolni.a versenysport által megkívánt csúcskategóriás fegyvereinket is. Mind a pisztoly-, mind a puska-pálya automata rendszert kapott, ugyanolyan technikát alkalmazunk, mint bármelyik világverseny rendezője. 
Versenyeinkre az ország minden tájáról jönnek a sportlövők - népszerű a pálya. Az MSSZ minden évben elkészíti az Országos Bajnokságon elért eredmények alapján a klubrangsort - ebben általában 60-65 klub indul és a Zámolyi Lövészklub 10-15. helyezés között szerepel, ez igazán jó eredménynek számít. 
A Zámolyi Lövészklub története egy igazi "sikersztori", a civil egyesületek között - országos viszonylatban is. Példaértékű, hogy az egész fejlődésünkhöz való támogatást saját magunk teremtettük elő okos szponzorálás és hozzáértő pályázati munka által, melyben segített nekünk a tatai Leader iroda, köszönet ezúton is. 
Reméljük jövőbeni sikereinkkel népszerűsíteni tudjuk továbbra is községünket az egész országban. 

Szja 1% köszönetnyilvánítás:
A Zámolyi Lövészklub megköszöni az Szja 1%-nak felajánlásából befolyt összeget: 300.737 Ft-ot, melyet a lövészklub működésére és lőszervásárlásra fordítottunk. 
Adószám: 19098368-1-07